isLami sohbet sitesi

By | 19 Temmuz 2015

İnsanlar aslanlık değil de tilkilik peşindeler; bir geçinme telaşı, bir tatil kompleksi, bir lüks peşinde koşturmaca sürüp gidiyor ki, adeta hepimizi bu bulanık ve kanlı sel sürükleyip götürüyor. Oysa aslan, hürriyet ya da ölüm arar. Özgürlüğün çadır kurmadığı ormanlarda aslanlar ölümü seçer.
dini sohbet odalari,islami sohbet siteleri,islami chat,islami evlilik sitesi,islami sohbet odaları,chat sohbet odasi,islami sohbet odaları kanal 7 islami sohbet

Parlayan altınlar gözleri kamaştırırken, ruhun derinliklerinden gelen hicran duyguları beyinleri ve gönülleri uyuşturan en etkin bir uyuşturucu konumunda.

Bir dünya kurulmuş, deruni zevkleri sonsuzluğa çıkaran mabetler yerine, şehvani çılgınlığı anıtlaştıran bankaların egemenliğinde. Faizinin doğurduğu fitne çocukları hayatın en görkemli yerlerine oturmuş, iblisin ıslığını topluma üfürmekle meşgul. Karz-ı hasen’in lezzetini tadabilecek diller kütleşmiş.

Bir dünya, orada develer yeşilliklerden sarhoş olurken, sen, dostunun ruh bahçelerinde sarhoş olabilme imkânından mahrumsun. Şehvet dumanlarından boğulurken, aşkın tepelerinde soluyup sonsuz iklimlere açılacak kanatların yaralı.

Ey dost! Sen bu yerde insana ulaşamadın, Allah’ı nasıl arıyorsun? Allah’ı bulamayan hangi özgürlükten söz açabilir ki?

Gözyaşlarının tatlı değil de tuzlu olduğu bahçelerde özgürlük çiçeği büyümez.

Başkalarının dünyaları” yani şeytanın. Sen burada mutlu olamazsın, kendine asıl vatanını ara. Ruhunu kalıba dökebildiğin yeri yurt edin. İşte bu yurttan Sevgili’ye ulaşılır, bu yurtta sevgiler ve sevgililer büyür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir