AK Parti MHP koalisyon açıklaması

By | 14 Temmuz 2015

koalisyon
GÖRÜŞME 1 SAAT 45 DAKİKA SÜRDÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hükümeti kurmakla görevlendirilen AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, koalisyon görüşmeleri kapsamında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi. Saat 13:00’te başlayan görüşme; 1 saat 45 dakika sürdü.

Görüşme sonrası AK Parti Genel Merkezi’nde kameralar karşısına geçen Başbakan Davutoğlu, basın toplantısı düzenledi. İşte herkesin merakla beklediği o görüşmeyle ilgili Davutoğlu’nun yaptığı açıklamaların satır başları:

DOSTANE VE SAMİMİ ORTAM

“Dostane ve samimi bir ortamda görüştük. Sağlıklı ve güçlü bir hükümet kurma tavrımızı dile getirdik. Beni bizim yaptığımız çalışmaları kendisine aktardım. Sayın Bahçeli açık ve şeffaf bir değerlendirme yaptı.

ORTAK BİR HÜKÜMET KURMA TAVRI İÇERİSİNDE OLMADIKLARINI İFADE ETTİLER

Ortak bir hükümet kurma tavrı içerisinde olmadıklarını ifade ettiler. Hükümet ortağı olmama tavrını ifade ettiler. Bunun yeni bir durum olmadığını ifade ettiler. 7 Haziran’dan bu yana aynı tutum içerisinde olduklarını söylediler. Bayramdan sonra Bahçeli ile tekrar görüşeceğiz. Hükümette bulunmama yaklaşımını bir kez daha ifade ettiler. Türkiye’nin hükümetsiz bırakılmaması lazım. Sayın Bahçeli de bu konuda hem fikir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir