Yanlış Kişiyle Evlendim

Bir Okuyucumuz Yanlış Kişiyle Evlendiğini, boşanmak istediğini beyan etmiş okuyucumuzun bize gönderdiği metin aynen aşağıdaki gibidir.

Selam-ün Aleyküm iyi günler dilerim. Benim sorunum şu; Boşanmak istiyorum. Yanlış bir insanla evlendim. Ben evlenmeden önce, onun hakkında hiçbir şey bilmiyordum. Şimdi bir kızım var. Ama biliyorum ki şu an yanlış insanla evlendim. O ibadetlerini yerine getirmiyor, ayrıca benimle yakın ilişki kurmayı reddediyor. Üç yıl zaten böyle geçti. Lütfen bana bu konuda yardımcı olun. Ne yapacağımı bilemiyorum.

Aleyküm Selam Kardeşim

Bize yazdığınız için teşekkür ederiz. Evliliğinizdeki sorunları okuyunca bir insan olarak elbette üzüldüm. Kocanızın beklediğiniz gibi olmadığını fark etmeniz çok zor olmalı. Bu, şimdi bildiğiniz gibi gelecekteki eşimizi tanımak için zaman ayırmadığımız zaman meydana gelir.Bunu yapmanın helal yolları vardır ve medeni uyum ve başarı oranlarını arttırmanız önerilir.

Değerli kardeşim, anladığım kadarıyla aranızda bağlar oldukça kopuk, hatta evliliğiniz boyunca birbirinizi gerçekten tanımak için kullanmıyor gibisiniz. Neredeyse hala yabancılar gibisiniz. Bu, yoğun çalışma programları, yoğun bir yaşam tarzı, ailelere karşı sorumluluklar veya hatta yeni bir eşe yaklaşma korkusu gibi çeşitli nedenlerle olabilir.

Bazen, zaman o kadar çabuk geçiyor ki aniden birlikte yaşadığımız kişiyi tanımadığımızı anlıyoruz. Daha da kötüsü, birlikte yaşayamayacağımız şeyler olduğunu görüyoruz. Bu, sevgili kız kardeşim, ya evliliğinizi kurtarmaya çalışmanın ya da evlenme konusunda ne yapmak istediğinizi düşünmenin zamanıdır.

Elbette, İslam’ı uygulayan biriyle evlenmek istiyorsun. Bir kadın olarak kesinlikle sevgi, cinsel yakınlık ve bağa ihtiyacın var.

İnşallah, eğer ikiniz de bu noktalarda çalışmaya istekliyseniz, İslami bir evliliğin neye benzediğini daha yakından incelemelisiniz.

Uyumluluğu Artırma

Değerli kardeşim, eşinizle nazik bir şekilde konuşun, Ona birlikte Allah’a hizmet etme arzunuzu ifade edin ve bu konudaki duygularını sorun. Lütfen birlikte namaz kılmak, Mescid’e gitmek, Kur’an’ı okumak, İslami olaylara katılmak ve her ikinize de imanlarınızı artırmak için sosyal toplantılara katılmak gibi örnekleri ekleyin. Eğer açıksa, ikinizin de olup bittiğini çözmenize yardımcı olmak için güvenilir kimseleri hakem olarak kullanmak isteyebilirsiniz.

İkinizin de yapmaktan zevk aldığı aktiviteleri bulmaya çalışın. Çok fazla değilse, bazılarını bulun. Ona ilgi alanlarını sor ve senin payını paylaş. Birlikte bir hobi edinmenizi veya yeni bir şeyler öğrenmenizi önerin. İnşaallah, zaman ve etkinlikleri bir arada paylaştığınız zaman bu bağlanma sürenizi artıracaktır. Bu İnşa’Allah ikinizi de daha da yakınlaştırır.

Onunla yürüyüşe çık , doğanın tadını çıkar. Bu, her ikinizin de hiçbir zorunluluk altında olmadığı, ancak Allah’ın yaratmasındaki güzelliği üstlendiğiniz stressiz bir yoldur. Bu bir takdir geliştirmeye yardımcı olabilir.

Kahkaha ve neşeyi eve getirmeye çalışın . Bu, gerilimleri kolaylaştırır ve negatif enerjiyi yeniden odaklar. Komik bir sitcom, eğlenceli bir masa oyunu hepsi ruhların hafifliğini yaratır.

İş yerinde uzun bir günün ardından ona bir masaj yapmayı önerin ve ondan da size masaj yapmasını isteyin. Bu daha sonra sizi yakından tanımak için kullanılabilecek bir şehvetli etkinliktir.

Cinsel Sağlık
Son olarak, cinsel ilişkilerin olmayışı, ikinizin duygusal olarak uzak olmanıza bağlı olabilirken, tıbbi bir sorunu olabilir. Diyabet, yüksek tansiyon, bazı mineral eksikliği- vitaminleri, tiroid sorunları, depresyon, anksiyete vs. durumlarında cinsel işlevli problemler görülebilir.

Nazikçe muayene için doktorunu görmesi için teşvik etmenizi öneririm. Bu sorun çoğu erkek için hassas olduğundan, zor olabilir. İnşaAllah, yıllık sağlık kontrolü yaptırmanın yararına istekli olacak.

Akıl, beden, ruhtan oluştuğumuz için, cinsel performansı ile ilgili psikolojik bir engel veya güvensizlikleri olması da mümkündür, bu yüzden ondan uzak durur. Her durumda, sevgili kardeşim, onun zihinsel ve fiziksel sağlığının yerinde olduğundan emin olmanızı tavsiye ederim.

İnşaAllah kardeş, lütfen önerilen ipuçlarını deneyin ve ilişkilerin gelişip gelişmediğini görün. Zamanla sizi bekleyen bir evlilik hayatı bulabilirsiniz.

Size en iyisini diliyoruz.

***

Feragatname : Bu cevapta belirtilen kavramsallaştırma ve tavsiyeler çok geneldir ve tamamen soruda verilen sınırlı bilgilere dayanmaktadır. İslam Hakkında, hiçbir durumda, hizmetlerimizin kullanımında kararınızdan doğabilecek her türlü zarardan islamisohbetsitesi.com sitemizdeki yöneticiler ve yazarlar sorumlu tutulamaz.

islami sohbet sitesi

Aslen Amasya'lı olan yazarımız; 1968 yılında babasının memuriyeti nedeniyle Nevşehir'de dünyaya geldi. Tahsil hayatını çeşitli illerde tamamladı. 1989 yılında Uzman Jandarma olarak T.S.K. saflarına katıldı, yurdun çeşitli yerlerinde 22 sene görev yaptıktan sonra 2011 yılında kendi isteğiyle emekli oldu ve İzmir'e yerleşti. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlarınızı Esirgemeyin