Kabe Üzerinde Uçakların ve Kuşların Uçmadığını Biliyor muydunuz?

Kabe’de üzerinde uçmanın yasak olduğunu ve Mekke’de havaalanı olmadığını biliyor muydunuz? Bu gizemli  arkasındaki sebep açıktır. Kabe, Gezegenin tam merkezidir ve güneşin doğuşunu görmek için ilk noktadır.

Bilimsel olarak, yer çekimi merkezi olduğu için, bu kesin konumda manyetik yükleri çeker. Kabe, Dünya katmanlarının kozmik ışınım havası katmanlarının olduğu ve hava katmanlarındaki vakum bölgesinin bulunduğu yerdir. Dolayısıyla, yaşayan veya yaşamayan herhangi bir nesnenin Kabe üzerinden uçması mümkün değildir. Bu nedenle Mekke şehrinde hava alanı yoktur. Bu aynı zamanda kuşların neden Mekke’yi çevreleyen uçuruma uçtuğunu da açıklıyor.

Kabe de Gezegenin ışığıdır. Buradan gelen ışık, mekana ve gökyüzüne doğru, Beytil Mamur denen Allah’ın evine geçer. Dolayısıyla Allah’ın evi, Dünya üzerindeki Kabeye dik açılardadır.

islami sohbet sitesi

Aslen Amasya'lı olan yazarımız; 1968 yılında babasının memuriyeti nedeniyle Nevşehir'de dünyaya geldi. Tahsil hayatını çeşitli illerde tamamladı. 1989 yılında Uzman Jandarma olarak T.S.K. saflarına katıldı, yurdun çeşitli yerlerinde 22 sene görev yaptıktan sonra 2011 yılında kendi isteğiyle emekli oldu ve İzmir'e yerleşti. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlarınızı Esirgemeyin