İslam Dininden Soğumaya Başladım

Evet değerli dostlar; sizden gelen soruları elimizden geldiğince cevaplamaya çalışıyoruz. Bir okuyucumuz (ismi bizde saklı) aşağıda bize böyle bir soru yöneltmiş.

Soru Soran Kimse
Anonim

Cevap tarihi
10 Şubat 2019

Soru
Selamün Aleyküm hayırlı günler dilerim. Ben Her gün, Allah’tan daha fazla nefret etmeye başladım. O’nu düşündüğümde çok sinirleniyorum. Ona küfür etmeye başladım. 10 yaşımdan beri depresyon yaşıyorum ve ALLAH’ın hiç bir yardımını görmedim.

Ona ibadet etmekten bıktım usandım. Bu sadece bana hayal kırıklığı getiriyor. Doğduğumdan beri hayatım yokuş aşağı gitti. Artık İslam’a ve Allah’a ilgi duymuyorum ve muhtemelen İslam Dininden ayrılacağım.

Yaptığım her duaların hiç birisinin kabul edilmemiş olduğunu gördüm ve bu yüzden dua etmeyi bıraktım, merhamet istemeyi bıraktım.

Sayısız geceleri ibadet ederek geçirdim ve bir kez onun varlığını hissetmedim. Her şeyi denedim, terapiden ilaca, şimdi sadece bitkin ve yorgunum, en az bir cevap beklemekten yoruldum.

Artık Cennetle de ilgilenmiyorum, bu yüzden bundan vazgeçtim. Kur’an artık işe yaramıyor, Ayet ve Hadislerin bana bir faydası olmadı, ben de pes ettim, her şeyden bıktım.

Babasultandan Cevap

Sevgili okurum seni son derece tehlikeli bir dönemeçte görüyorum, bu söylediklerinden ötürü derhal tövbe etmen gerekir. Sağlam bir kalb ile inanan hiç bir müslüman ALLAH’tan ümidini kesmez, kalbinde kötü düşünceler beslemez, gerçek müslümanda, korku, endişe, ümitsizlik gibi durumlar yer almaz.

Unutma ki ALLAH (C.C.) hiç kimseye taşıyamayacağı yükü yüklemez. Her şeye sahip olduğunuzda, mutlu ve minnettar olmanız daha kolaydır, fakat zor zamanlarınızda da ALLAH’ı unutmak kulluğun vasıflarına sığmaz.

Size tavsiyem dindar kişilerle vakit geçirmeniz, onların hal ve davranışlarıyla hallenmenizdir.

Sizi Çok kızgın, bitkin, halsiz ve hayal kırıklığı içinde görmekteyim. Kardeşim bu ne şiddet bu ne celal ? Sinirli ve agresif olmak size bir fayda sağlamaz. Sürekli negatif düşüncelere sahip olmanız, sizi bu hayatta verimsiz ve atıl bir duruma sürükler.

Depresyonda olduğunuz için hayatta her şey gri veya mat olarak görünebilir. Fakat Cenab-ı ALLAH Ayet-i Kerimesinde ne buyuruyor ?

“Şüphesiz, zorluklarla birlikte bir rahatlama var.” [Kuran, 94: 6]”

Cenab-ı ALLAH bizi bazen imtihan eder, bazen sağlıkla, bazen maddiyat ile, bazen eş ve çocuklarımız ile, bazen bela ve musibetler ile v.s.

Biz insanız ve bir şeyi başaramadığımız zaman kolayca hayal kırıklığına uğruyoruz. Ancak bu, Yaratıcımızın bizi dinlemediği anlamına gelmez. O her zaman bizim için orada ve sizin için neyin iyi olduğunu daha iyi biliyor.

Değerli kardeşim, konunun sonuna gelecek olursak size tavsiyelerim şunlardır; iyi insanlarla vaki geçirin, şu ümitsizlik kervanından ayrılın, bolca tövbe istiğfar edin, kendinizi spor ve diğer helal faaliyetlerle meşgul etmeye çalışın.

İnşallah ALLAH (C.C.) kalbinizdeki kin ve nefreti kaldırır. AMİN

Babasultan

Aslen Amasya'lı olan yazarımız; 1968 yılında babasının memuriyeti nedeniyle Nevşehir'de dünyaya geldi. Tahsil hayatını çeşitli illerde tamamladı. 1989 yılında Uzman Jandarma olarak T.S.K. saflarına katıldı, yurdun çeşitli yerlerinde 22 sene görev yaptıktan sonra 2011 yılında kendi isteğiyle emekli oldu ve İzmir'e yerleşti. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlarınızı Esirgemeyin