Griple Mücadele 7 Etkili Çözüm

İslami Sohbet – Dini Sohbet

Malum kış mevsimindeyiz, bildiğiniz gibi kış mevsiminin en önemli hastalığı grip ve soğuk algınlığı. Burun akıntısı, vücut ağrıları ve sonsuz öksürük döngüsü herkesin en kötü kış kabusu. Vücudunuzu haplarla ve ilaçlarla doldurmak ve dolaştırmak daha da sinir bozucu ve sizi sihirli bir şekilde iyileştirmelerini beklemek de cabası. İlaç alıp almama meselesi bir süredir tartışılıyor ve birçok alternatif tıp türü artıyor. İlaçlara inancınız olsun veya olmasın doğa annemizin soğuk algınlığıyla savaşmamıza ve normale dönmemize yardımcı olmak için bize bolca hediye sağladığını kabul edebiliriz.

1. Zencefil

 

Zencefil, tüm doğal ilaçların annesidir. Kaynayan suya birkaç dilim çiğ zencefil ekleyin ve boğazınızı ve öksürüğünüzü yatıştırmaya başladığını hissetmeye başlayın. Araştırmalar , diyetinize az bir gram zencefilin eklenmesinin, vücudun gripten muzdarip olan insanlarda çok sık görülen bulantı hislerinden korunmasına yardımcı olabileceğini buldu.

2. Bal

Bal, bir boğaz ağrısının geçmesini kolaylaştıracak ve aynı zamanda iyileşmeyi hızlandıran yatıştırıcı, antibakteriyel ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Bir kaşık doğruca içebilir veya çayınızı veya sütünüzü karıştırabilirsiniz. Balın öksürük semptomlarının ciddiyeti üzerindeki etkisini araştırmak için yapılan bir çalışma , öksürüğe yardımcı olmak için yatmadan önce bal verilen katılımcılarda önemli bir gelişme olduğunu göstermiştir. Her gün soğuk algınlığı veya boğaz ağrısıyla savaşırken 1 kaşık balınızı almayı unutmayın.

3. Tuzlu Su

Yarım çay kaşığı tuzun bir bardak ılık suda karıştırılması, boğaz ağrısını yatıştırmaya ve içindeki bakterileri öldürmeye yardımcı olduğu gözlenmiştir. Bu çözeltiyi karıştırın ve birkaç saatte bir gargara yapın (Sakın Yutmayın), tuzlu su ağız ve boğazınızdaki bakterileri öldürür, burun tıkanıklığını açar.  Amerikan Önleyici Tıp Dergisi tarafından yapılan bir araştırmada , gargara tuzlu suyunun sağlıklı insanlar arasında üst solunum yolu enfeksiyonlarının önlenmesinde etkili olduğunu bulmuşlardır.

4. Papatya Çayı

Papatya çayı, doğal bir yatıştırıcı etkiye sahip olduğundan boğaz ağrısı için kullanılan en eski şifalı bitkilerden biridir. Antiinflamatuar ve antioksidan etkileri nedeniyle kullanılır. Bir çalışmada papatya birçok avantajından ortak gribi, boğaz ağrısı ve inflamasyon şifa ile yardımcı olabileceğini gösterdi. 

5. Sarımsak

Sarımsak, genel grip ile mücadeleye yardımcı olan ve aynı zamanda ilk başta soğuk algınlığını önlemede yardımcı olabilecek antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Soğuk algınlığı semptomlarını azaltmaya yardımcı olmak için diyetinize bir sarımsak takviyesi ilavesi kullanımı üzerine yapılan bir araştırma , plasebo grubuna kıyasla üç ay boyunca her gün sarımsak alan kişilerin daha az soğuk algınlığına yakalandığını tespit etti.

6. C Vitamini 

Portakal, Limes, Greyfurt ve Yeşil yapraklı sebzeler. C vitamini yiyeceklerimizin çoğunda bulunur ve vücudumuza daha fazla yararı vardır. Sıcak suya veya çayın içine limon eklemek, soğuk algınlığı ile karşılaştığınızda balgamın azalmasına yardımcı olabilir. Limon karışımınıza veya portakal suyunuza bir kaşık bal ekleyin ve soğuk algınlığı ile mücadele etmek için kendinize süper bir içecek yapın.

7. Tavuk Çorbası

Tavuk çorbası, her annenin en sevdiği grip ilacı olarak zaman ve kültür testini geçmiştir! Ilık sıvılarda yudumlamak boğaza çok rahatlatıcı olabilir ve tıkanıklığı hafifletebilir. Tavuk çorbası, özellikle de, soğuk algınlığıyla mücadeleye yardımcı olan birçok temel besin ve vitamin içerir. Soğuk algınlığı sırasında genellikle düşük olan enerji seviyelerini geri yüklemek için de iyidir. En iyi sonuçlar için, kendi tavuk çorbanızı evde taze, organik malzemeler kullanarak yapın ve bolca sebze ekleyin!

Hadi bakalım ALLAH şifa versin, geçmiş olsun

islami sohbet sitesi

Aslen Amasya'lı olan yazarımız; 1968 yılında babasının memuriyeti nedeniyle Nevşehir'de dünyaya geldi. Tahsil hayatını çeşitli illerde tamamladı. 1989 yılında Uzman Jandarma olarak T.S.K. saflarına katıldı, yurdun çeşitli yerlerinde 22 sene görev yaptıktan sonra 2011 yılında kendi isteğiyle emekli oldu ve İzmir'e yerleşti. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlarınızı Esirgemeyin