Engellileri anlamak

dini sohbet dinle, dini sohbet konuları, dini sohbet videoları, dini sohbetler vaaz, dini sohbetler yazılı, nur islami sohbet, islami sohbet kanal 7, islami sohbet dinle, nur islami sohbet, islami sohbet kanal 7, dini sohbet dinle, islami sohbet dinle, islami chat evlilik, dini sohbet konuları, dini sohbet videoları, dini sohbetler vaaz

engelliler

Anlamak bir insanı. Karakterini, ruh halini, yaşantısını, aklından geçenleri ..Çok zor değil mi..Ne kadar da imkansız görünüyor. Birde engelli insanı düşünün. Normal insanı anlamak o kadar zorken, hareketleri kısıtlı, canı yanmış insanı anladığınızı düşünün.. Anlayamazsınız anladığınızı zannedersiniz…

Oturup bir ekmeği bölmeden, iki sohbet etmeden anlayamazsınız. İçindeki yangınları bilmiyorsunuz. Güvenmesi zordur yaklaşması zordur birilerine.. Güvenince kolay kırılır. En çok sevdiğinden çekinir en çok…Nefret ediyor gıcık oluyor zannedersiniz tavırların. İçinden geçenlerden habersiz..

İş hayatında girer ilk yabancı ortama bir engelli. Önce uzak durur herkesten yabani sanırsınız, soğuk dersiniz. Ne derseniz deyin içinden geçeni bilemezsiniz. En ufak hatasında çeker kendini geri. Özgüven biter, yorgunluk çöker, sabır biter, sükûnet çöker. Eli kalkmaz gücü yetmez. Tek hata yapan kendisiymiş gibi boğulur.

Dedim ya en sevdiğine kırılır bir engelli. İşyerinde de değişmez bu durum. Ürkütülür, suçlanırsa özgüveni yerle bir olur.. Gözü hep en sevdiklerinde en güvendiklerinde olur. Yeniden ayağa sadece en sevdikleri kaldırabilir. Öyle ya kim yol gösterecek ki başka…Anlamak için dinlemek gerek. Hele de bu yaralı eksik biriyse. İçindeki sancıyı gözlerindeki acıyı bakan görür sadece. Gönül gözünüzle görebilirsiniz anca. Gönül gözünüz hep açık olsun güzel insanlar..

Babasultan

Aslen Amasya'lı olan yazarımız; 1968 yılında babasının memuriyeti nedeniyle Nevşehir'de dünyaya geldi. Tahsil hayatını çeşitli illerde tamamladı. 1989 yılında Uzman Jandarma olarak T.S.K. saflarına katıldı, yurdun çeşitli yerlerinde 22 sene görev yaptıktan sonra 2011 yılında kendi isteğiyle emekli oldu ve İzmir'e yerleşti. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlarınızı Esirgemeyin