Başıboş Köpeklerin Öldürülmesi

SOKAK KÖPEKLERİNİN ÖLDÜRÜLMESİ

Sokak Köpekleri
Sokak Köpekleri

Köpekler en sadık, en vefalı hayvanların başında gelir. Fakat dünya geneline şöyle bir baktığımızda; Özellikle Pakistan, Hindistan, Bangladeş gibi ülkeler güya şehirleri temiz tutmak amacıyla toplu olarak köpekleri katlediyorlar. Bu masum günahsız hayvanları öldürenler bir de marifet yapmışcasına resimleri sosyal medyada paylaşıyorlar. Yukarıdaki resim bunun bir kanıtıdır.

Değerli arkadaşlar, masum, kimseye zararı olmayan, başıboş köpek veya kedileri öldürmek günahtır, haramdır. İslam asla buna izin vermemiştir. Sokakları temizlemek adına da olsa hiç bir mazeret bunu haklı göstermez. İnsan olarak üzerimize düşen nedir? Bu hayvanlara doğal yaşam alanları sunmak, yiyecek ve içeceklerini temin etmektir. Maalesef ülkemizde bu konuda faaliyet gösteren Hayvan Barınaklarındaki durum daha da vahimdir. Bu konuyu bir başka zaman masaya yatıracağız inşallah. Sözün özü şu değerli arkadaşlar, İslam Dini her canlıya merhamet göstermeyi emretmiştir. Fakat Peygamber Efendimizin (S.A.V.) izin verdiği hayvanlar ile vahşi, yırtıcı ve saldırgan hayvanlar öldürülebilir. Buradan Pakistan, Hindistan, Bangladeş ve zalim Çin Devletini kınıyorum. Yazıklar olsun size diyorum.

Babasultan

Aslen Amasya'lı olan yazarımız; 1968 yılında babasının memuriyeti nedeniyle Nevşehir'de dünyaya geldi. Tahsil hayatını çeşitli illerde tamamladı. 1989 yılında Uzman Jandarma olarak T.S.K. saflarına katıldı, yurdun çeşitli yerlerinde 22 sene görev yaptıktan sonra 2011 yılında kendi isteğiyle emekli oldu ve İzmir'e yerleşti. Evli ve iki çocuk babasıdır.

1 Comment

  • Yazık böyle savunmasız hayvanlara bu şekilde yapılan kaliamdır merhametsizliktir kınıyoruz bizlerde.

Yorumlarınızı Esirgemeyin